راهنمای دریافت دامنه رایگانسپنتا هاست به مشتریان خود دو نوع دامنه رایگان ارائه میدهد که شرایط آن به صورت زیر میباشد:

 • در صورتی که مدت سرویس شما زیر 1 سال است میتوانید هنگام خرید گزینه "دامنه رایگان" را انتخاب نمایید تا یک دامنه با پسوند sepantahost.com به صورت رایگان برای شما فعال شود.
 • بر روی سرویس های یک ساله دامنه رایگان ir ارائه میشود که برای فعال سازی آن باید به صورت زیر عمل نمایید:


راهنمای دریافت دامنه رایگان ir

سپنتا هاست به مشتریانی که سرویس یک ساله خریداری میکنند دامنه رایگان ir هدیه میدهد که مراحل فعال سازی آن به صورت زیر میباشد.

 1. ابتدا وارد سایت nic.ir شوید و یک شناسه کاربری جدید ایجاد نمایید.


 2. پس از وارد کردن اطلاعات مربوطه در مراحل قبل در این قسمت گزینه ی آخر "آزاد" را انتخاب نمایید تا نمایندگان بتوانند برای شما دامنه جدید ثبت نمایید، توجه داشته باشید که انتخاب این گزینه تاثیری در مالکیت دامنه شما ندارد و شما همچنان به عنوان مالک دامنه شناخته میشوید.

  پس از اتمام مراحل باقی مانده شناسه nicبه شما نمایش داده خواهد شد. سپس برای تنظیم رابط کاربری به صورت زیر عمل نمایید.

 3. مانند شکل زیر وارد سایت nic.ir شوید:


 4. سپس مانند شکل زیر بر روی گزینه "مدیریت رابط های مجاز" کلیک کنید


 5. سپس گزینه ها را به صورت زیر تنظیم نمایید تا نمایندگان بتوانند برای شما دامنه جدید ثبت نماییند.


 6. حال باید یک نام دلخواه را برای سایتتان انتخاب کنید

  به هنگام انتخاب نام به نکات زیر توجه داشته باشید

  امکان ثبت دامنه تنها با استفاده از حروف لاتین a-z و ارقام 0 تا 9 و علامت (-) مجاز می باشد. حروف به کوچکی و بزرگی حساس نیستند و امکان قرار گیری فاصله (جای خالی) در بین کاراکتر ها مقدور نمی باشد.

  علامت منها نه می تواند به عنوان اولین و آخرین کاراکتر نام دامنه انتخاب شود و نه می تواند به صورت پشت سرهم به عنوان حروف سوم و چهارم استفاده شود.

 7. برای اطمینان از اینکه قبلا کسی نام مورد نظر شما را ثبت نکرده باشد وارد سایت nic.ir شوید و در قسمت مشخص شده در شکل زیر نام مورد نظر خود را وارد کرده و کلید enter را فشار دهید


 8. در صورت آزاد بود نام مورد نظر پاسخ به صورت زیر خواهد بود:


 9. پس از انجام مراحل فوق وارد سایت sepantahost.com شوید و بر روی دکمه خرید هاست کلیک کنید


 10. در این مرحله گزینه "دامنه خریداری کرده ام" را انتخاب نمایید و نام دامنه انتخاب شده در مرحله قبل را بدون www وارد نمایید، توجه داشته باشید که دامنه ir رایگان فقط بر روی سرویس های یک ساله وجود دارد.


 11. پس از اتمام مراحل خرید وارد بخش پشتیبانی شوید.


 12. یک درخواست پشتیبانی جدید ایجاد نمایید و نام دامنه مورد نظر که در مرحله قبل وارد کرده اید را به همراه شناسه nic که در مرحله 2 بدست آورده اید را ارسال نمایید. دامنه ir رایگان در کمتر از 1 روز کاری به نمایندگی شما خریداری خواهد شد.


 13. پس از خریداری دامنه توسط سپنتا هاست وضعیت دامنه به صورت "پرداخت شده" تغییر پیدا میکند و آن را میتوانید در سایت nic.ir مشاهده نمایید. در این مرحله باید نام انتخابی شما توسط کارشناسان سایت nic تایید نهایی شود که پس از آن نام دامنه قابل استفاده میباشد.

 14. تا زمان تایید نهایی دامنه شما میتوانید از طریق آدرس زیر وارد کنترل پنل هاست شوید و سایت خود را آپلود نمایید.